Results

8/13/16 BnE Construction Summit Race 12:
Trophy Slick Winner: Mike Zoellner (Shelby, IA), RU: Tony Petersen (Omaha, NE)
Trophy Street Winner: Casey Hofeldt (Carson, IA), RU: Dillon Petersen (Omaha, NE)
High School Winner: Mak Pluta (Omaha, NE), RU: Jacob Brees (Lincoln, NE)
Sportsman Winner: Brent Erickson (Omaha, NE), RU: Christine Manzer (Carson, IA)
Pro Winner: Joe Kaufmann (Anita, IA), RU: Brad Rezac (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Nate Tilson (Plattsmouth, NE), RU: Mike Manley (Springfield, NE)
Pro Bike Winner: David Zemula (Bellevue, NE), RU: Bruce Hellwig (Omaha, NE)

7/30/16 BnE Construction Summit Race 11:
Trophy Slick Winner: Eric Walker (CB, IA), RU: Robin Marler (Omaha, NE)
Trophy Street Winner: Lynn Jacobs (CB, IA), RU: Haven Hunt (Roca, NE)
High School Winner: Andrew Osterhaus (DeWitt, NE), RU: Haven Hunt (Roca, NE)
Sportsman Winner: Christine Manzer (Carson, IA), RU: Kevin Nemitz (CB, IA)
Pro Winner: Tony Petersen (Omaha, NE), RU: Justin Mally (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Curtis Spracklin (Omaha, NE), RU: Joe Kenealy (Neola, IA)
Pro Bike Winner: Bruce Hellwig (Omaha, NE), RU: Mike Smith (Omaha, NE)

7/23/16 BnE Construction Summit Race 10:
Trophy Slick Winner: Eric Johnson (North Bend, NE), RU: Dave Heywood (Randolph, IA)
Trophy Street Winner: Casey Hofeldt (Carson, IA), RU: Lynn Jacobs (CB, IA)
High School Winner: Mak Pluta (Omaha, NE)
Sportsman Winner: Kevin Nemitz (CB, IA), RU: Terry Vanderzanden (Plattsmouth, NE)
Pro Winner: Eric Johnson (North Bend, NE), RU: Kevin Nemitz (CB, IA)
Super Pro Winner: Chuck Collins (Honey Creek, IA), RU: Kyle Kunze (Persia, IA)
Pro Bike Winner: Curtis Spracklin (Omaha, NE), RU: Bruce Hellwig (Omaha, NE)
Quick 32 Winner: Mike Nemitz (Omaha, NE), RU: Dan Pluta, (Omaha, NE)

7/10/16 BnE Construction Summit Race 9:
Trophy Slick Winner: Tony Petersen (Omaha, NE), RU: Terry Kunkel (Bellevue, NE)
Trophy Street Winner: Bloodhound Heywood (Randolph, IA), RU: Makayla Foley
High School Winner: Haven Hunt (Roca, NE), RU: Mak Pluta (Omaha, NE)
Sportsman Winner: Brent Erickson (Omaha, NE), Terry Vanderzanden (Plattsmouth)
Pro Winner: Nick Siebert (Wamego, KS), RU: Clark Doukas (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Nate Tilson (Plattsmouth, NE), RU: Kyle Friis (Omaha, NE)
Pro Bike Winner: Tim Eyman (Papillion, NE), RU: Paul Hamlin
Quick 32  Winner: Mike Nemitz (Omaha, NE), RU: Jerry Tilson (Plattsmouth, NE)

6/26/16 BnE Construction Summit Race 8:
Trophy Slick Winner: Will Zoellner (Logan, IA), RU: Rob Holmes (Council Bluffs, IA)
Trophy Street Winner: Dillon Petersen (Omaha, NE), RU: James Webb (Elk Horon, IA)
High School Winner: Andrew Osterhaus (DeWitt, NE), RU: Mak Pluta (Omaha, NE)
Sportsman Winner: Dave Blatny (Carson, IA), RU: Brent Erickson (Omaha, NE)
Pro Winner: Clark Doukas (Omaha, NE), RU: Kevin Nemitz (Council Bluffs, IA)
Super Pro Winner: Nate Tilson (Plattsmouth, NE), RU: Joe Kenealy (Neola, IA)
Pro Bike Winner: Robert Zavesky (Raymond, NE), RU: Paul Bannister (Omaha, NE)
Quick 32  Winner: Kyle Kunze (Persia, IA), RU: Nate Tilson (Plattsmouth, NE)

6/25/16 BnE Construction Summit Race 7:
Trophy Slick Winner: Clark Doukas (Omaha, NE), RU: Tony Petersen (Omaha, NE)
Trophy Street Winner: Dillon Petersen (Omaha, NE), RU: Mak Pluta (Omaha, NE)
High School Winner: Mak Pluta (Omaha, NE), RU: Andrew Osterhaus (DeWitt, NE)
Sportsman Winner: Brent Erickson (Omaha, NE), RU: Kevin Nemitz (Council Bluffs, IA)
Pro Winner: Jack Underwood Jr (Des Moines, IA), RU: Tony Petersen (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Curtis Spracklin (Omaha, NE), RU: Chuck Collins (Honey Creek, IA)
Pro Bike Winner: Robert Zavesky (Raymond, NE), RU: David Zemula (Omaha, NE)

Summit JDRL Race 6:
6-9: Winner: Kristina Fisher (Pacific Junction, IA), RU: Nolan Baker (Underwood, IA)
10-12: Winner: Howard Selden V (Omaha, NE), RU: Seth Hawkins (Gretna, NE)
13-18: Winner: Gavin Baker (Underwood, IA), RU: Isaac Reich (Omaha, NE)
Jr Consi: Winner: Vincent Tierney (Eagle, NE), RU: Danica Soule (Missouri Valley, IA)

6/11/16 BnE Construction Summit Race 6:
Trophy Slick Winner: Dave Heywood (Randolph, IA),  RU: Katie Tilson (Plattsmouth, NE)
Trophy Street Winner: Mak Pluta (Omaha, NE),  RU: Craig Bombere (Omaha, NE)
High School Winner: Mak Pluta (Omaha, NE)
Sportsman Winner: Brent Erickson (Omaha, NE),  RU: Gil Caughlin (Omaha, NE)
Pro Winner: Clark Doukas (Omaha, NE),  RU: Brent Erickson (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Chuck Collins (Honey Creek, IA),  RU: Kyle Kunze (Persia, IA)
Pro Bike Winner: Bruce Hellwig (Omaha, NE), RU: Robert Zavesky (Raymond, NE)

Summit JDRL Race 5:
6-9: Winner:  Simon Shinski (Olathe, KS),  RU: Carson Hollst (Mead, NE)
10-12: Winner:  Dylan Fisher (Pacific Junction, IA),  RU: Brock Hill (Gretna, NE)
13-18: Winner:  Shelby Hawkins (Gretna, NE), RU:  Isaac Reich (Omaha, NE)
Jr Consi: Winner:  Gavin Baker (Underwood, IA), RU: Dalton Hawkins (Gretna, NE)

6/4/16 BnE Construction Summit Race 5:
Trophy Slick Winner: Clark Doukas (Omaha, NE),  RU: Tony Petersen (Omaha, NE)
Trophy Street Winner: Dillon Petersen (Omaha, NE),  RU: James Webb (Elk Horn, IA)
High School Winner: Mak Pluta (Omaha, NE), RU: Haven Hunt (Roca, NE)
Sportsman Winner: Brent Erickson (Omaha, NE),  RU: Gil Caughlin (Omaha, NE)
Pro Winner: Clark Doukas (Omaha, NE),  RU: Mike Zoellner (Shelby, IA)
Super Pro Winner: Travis Smiley (Emerson, IA),  RU: Shade Thomas (Omaha, NE)
Pro Bike Winner: Mike Smith (Omaha, NE),  RU: Bruce Hellwig (Omaha, NE)

Summit JDRL Race 4:
6-9: Winner:  Simon Shinski (Olathe, KS),  RU: Nolan Baker (Underwood, IA)
10-12: Winner:  Wyatt Baker (Underwood, IA),  RU: Brock Hill (Gretna, NE)
13-18: Winner:  Noah Doukas (Omaha, NE), RU: Spencer Ray (Atlantic, IA)
Jr Consi: Winner:  Seth Hawkins (Gretna, NE),  RU: Taylor Hansen (Anthon, IA)

5/25/16 Brand Warz Results:
Brand Warz Race #2 on 5/20: Winner:  Rob Holmes (Council Bluffs, IA), RU: Dan LaRou (Omaha, NE)
Brand Warz Race #1 on 4/15:  Winner:  Bill Bolte (Omaha, NE), RU: Steve Smilko (Bellevue, NE)

5/7/16 BnE Construction Summit Race 2:
Trophy Slick Winner: Tony Petersen (Omaha, NE),  RU: Eric Walker (Council Bluffs, IA)
Trophy Street Winner: Haven Hunt (Roca, NE),  RU: Casey Hofeldt (Carson, IA)
High School Winner: Haven Hunt (Roca, NE),  RU: Mak Pluta (Omaha, NE)
Sportsman Winner: Kevin Nemitz (Council Bluffs, IA),  RU: Gil Caughlin (Omaha, NE)
Pro Winner: Mike Zoellner (Shelby, IA),  RU: Brent Erickson (Omaha, NE)
Super Pro Winner: Dustin Smiley (Emerson, IA),  RU: Mike Nemitz (Omaha, NE)
Pro Bike Winner: Curtis Spracklin (Omaha, NE),  RU: Craig Bombere (Omaha, NE)

NHRA Member Track Madness:
Winner:  Curtis Spracklin (Omaha, NE),  RU: Mike Zoellner (Shelby, IA)

Summit JDRL Race 2:
6-9: Winner:  Simon Shinski (Olathe, KS),  RU: Nolan Baker (Underwood, IA)
10-12: Winner:  Taryn White (Palmyra, NE),  RU: Howard Selden (Omaha, NE)
13-18: Winner:  Keaton White (Villisca,IA),  RU: Adam Shinski (Olathe, KS)
Jr Consi: Winner:  Spencer Ray (Atlantic, IA),  RU: Logan Carter (Des Moines, IA)